Avcılar Dayanışma Sepeti Projesi, kentimizde bulunan desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız ile destek vermek isteyen vatandaşlarımızı buluşturmayı amaçlayan bir projedir. Bu proje ile pek çok farklı konuda desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın taleplerini alıp destek veren vatandaşlarımızdan gelecek yardımlar ihtiyaçların karşılanması noktasında Avcılar ilçemizdeki dayanışma ruhunu arttırmayı hedefliyoruz.

Avcılar Dayanışma Sepeti Projesi ile ihtiyaç duyduğunuz pek çok farklı konuda destek alma başvurusunda bulunabilirsiniz. Anasayfamızdaki “Destek almak istiyorum” butonuna tıklayarak ev eşyası, giyim, eğitim, sağlık, bebek malzemesi, desteği gibi alanlarda destek alabilirsiniz. Destek almak istediğiniz alanları seçip İhtiyaç Değerlendirme Formu’nu doldurarak destek alma başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunun tamamlanmasının ardından talepleriniz verdiğiniz cevaplar doğrultusunda incelenir. Doldurduğunuz sosyal destek ihtiyaç değerlendirme kriterleri değerlendirmesinin ardından desteğe ihtiyaç duyduğunuz alanlar ile ilgili ikamet adresine yapılacak sosyal inceleme sonucunda destek almaya uygun bulunmanız durumunda tarafınızla iletişime geçilecektir.

Değerli vatandaşımız, bu projedeki birincil hedeflerimizden biri de iyilikseverlerimizle desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı buluşturmaktır. Sizlerden gelecek olan destek ile Avcılar ilçemizde desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın taleplerini karşılıyoruz. Anasayfamızdaki “Destek vermek istiyorum” butonuna tıklayarak destek vermek istediğiniz konuyu seçip başvurunuzu yapabilirsiniz. Avcılar Belediyesi olarak en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.

Avcılar Belediyesi sosyal destek hizmetleri müdürlüğü sosyal hizmet uzmanları, destek almak istediğiniz konuyla ilgili başvuru formuna doldurduğunuz ikamet adresinize, ihtiyaç durumunuzu tespit etmek amacıyla en kısa süre içerisinde sosyal incelemeye gelecektir. Destek almak istediğiniz konuyla alakalı yazılan sosyal inceleme raporunun kurul tarafından değerlendirilip uygun görülmesi durumunda ve destek almak istediğiniz konuyla ilgili destekçi bulunduğunda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Başvurular yalnızca bir kereliğine alınacak olup aynı bilgilerle yapacağınız birden fazla başvuru kabul edilmeyecektir. Eğer desteğe ihtiyaç duyduğunuz birden fazla yardım kolu varsa aynı başvuruda birden fazla yardım seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Tüm Avcılarlı vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu konularda destek sağlamak projemizin birincil hedefi olduğundan destek almak istediğiniz konularla ilgili yardımlar yalnızca bir defaya mahsus sağlanacaktır.

Avcılar Belediyesi olarak Avcılar Dayanışma Sepeti sitemize verdiğiniz kişisel bilgileriniz Kişisel Verilerin Korunması (KVKK) kanunu gereğince gizli tutulacak olmakla beraber hiçbir durum ve koşulda ikinci bir şahıs ile paylaşılmayacaktır.

Avcılar Dayanışma Sepeti projesi kapsamında destek almak isteyenlerin ihtiyaç durumunu tespit etmek amacıyla ikamet adreslerine sosyal incelemeye gidileceğinden yalnız Avcılar ilçesinde ikamet eden vatandaşların başvurusu alınacaktır. Diğer ilçe ve illerden yapılacak olan destek almak istiyorum başvuruları hizmet alanımızın dışındadır.

Avcılar Dayanışma Sepeti projesi kapsamında desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza ülkemizin tüm il ve ilçelerinden destek verebilir, destek almak isteyen vatandaşlarımızın türlü ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olabilirsiniz.

Avcılar Dayanışma Sepeti Projesi, başvuruların tüm aşaması ile sadece interaktif şekilde yürütülmektedir. Başvurunuzun tamamlanması için belediyeye gelmenize gerek duyulmamaktadır. Başvurunuzu yaptıktan sonra en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçeceğiz.

Destek almak isteyen vatandaşlarımızın ihtiyaç durumları Avcılar Dayanışma Sepeti sitemizde bulunan sosyal destek ihtiyaç değerlendirme formuna verdiği ekonomik ve psiko-sosyal durumlarıyla alakalı cevaplar ile bir ön değerlendirmeye alınacak, bu form üzerinden yapılan değerlendirmenin ardından belediyemiz sosyal hizmet uzmanlarınca ikamet adreslerine yapılacak sosyal incelemeden sonra yazılan sosyal inceleme raporu belediyemizin sosyal destek inceleme kurulunca objektif bir şekilde değerlendirilecek olup, verilecek destekten yalnızca ihtiyaç durumu sosyal destek inceleme kurulunca teyit edilmiş vatandaşlarımız yararlanacaktır. Bu aşamaların tamamı Avcılar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzce şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerine uygun olarak gerçekleştirilecektir.

Destek almak isteyenlere başvuru formunda yöneltilen her bir soru tek tek değerlendirecek olup, yapılan değerlendirme doğrultusunda Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzde görevli sosyal hizmet uzmanlarımı tarafından başvuru sahibinin ikamet adresine yapılacak sosyal inceleme sonucunda yazılacak sosyal inceleme raporu ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından edinilecek bilgilerle beraber değerlendirmeye alınacak olup tüm bu bilgiler ve incelemeler ışığında müracaatçının ihtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilirse eğer sitemizde müracaatçımıza yer verilecektir. Arzu edilmesi halinde müracaatçının bilgileri gizli tutulmak kaydı ile desteğinizin ihtiyaç sahibine ulaşıp/ulaşmadığından emin olmak adına müdürlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz.

Destek vermek istediğiniz yardım koluyla alakalı bir alt ve üst sınır bulunmamaktadır. Belediye olarak destek vermek istediğiniz konuda alt/üst sınır belirlememizin sebebi size çok küçük gelebilecek bir yardımın destek almak isteyen bir vatandaşımızın hayatında çok büyük katkılara yol açabilecek olmasından kaynaklanmaktadır.

Destek vermek istediğiniz konuyla alakalı yardım kolları yalnızca ana kategorilerimizdir, eğer başka bir yardım koluyla alakalı başvuruda bulunmak isterseniz iletişim bilgilerinizin altında bulunan kutucuğa konuyla alakalı açıklama yazabilirsiniz, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak tarafınızla en kısa süre içerisinde irtibata geçeceğiz.

Eşya desteğini yalnızca Avcılar ilçesinde ikamet eden vatandaşlarımız sağlayabilecek olup, imkanlarının el vermesi durumunda eşyanın belediyemize teslimi destekçi tarafından yapılabilir eğer kişinin eşyasını ulaştırma imkânı bulunmuyorsa eşyalar belediyemiz tarafından belirlenecek gün saatlerde kişinin verdiği adresten teslim alınabilecektir. Eşyaların kullanılabilir durumda olması birinci önceliğimizdir, eşyaya tamir, kurulum veya montaj tarafımızdan sağlanmayacaktır.

Avcılar Belediyesi olarak en önemli politikalarımızdan bir tanesi doğru kaynağın, gerçek ihtiyaç sahibine güvenilir bir şekilde ulaştırılmasıdır. Bunu yaparken de kişilerin kimliklerini gizli tutarak iki tarafın da kişisel verilerini korumayı amaçlıyoruz. Böylelikle hem destek vermek hem destek almak isteyen vatandaşlarımız arasında köprü oluyor hem de dayanışma ve işbirliği duygusunu tüm Avcılar halkına elimizden geldiğince hatırlatmaya çalışıyoruz.

İhtiyaç durumunu değerlendirdiğimiz ön değerlendirme kriterlerini destek almak istiyorum butonuna tıklayarak önünüze çıkacak formda görebilirsiniz. Kaynağın gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırılması sürecindeki kriterler ise alanında uzman, sosyal hizmet uzmanlarımız tarafından destek almak isteyen vatandaşın ikamet adresinde kişinin içinde bulunduğu koşullara bakılarak kişiye özel bir şekilde belirlenmektedir.